Met veel genoegen kijken we terug op de afgelopen periode waarbij een groep toekomstige priesters uit Oeganda ons pastoraal kader heeft versterkt. Deze enthousiaste en toegewijde mannen hebben een maand lang een bijzondere periode doorgebracht in ons bisdom.
Op de foto zien we van links naar rechts: Paul, Izak, Allan, Pax, Jimmy en Moses. Van 20 december tot en met 21 januari verbleven zij in het Sint-Janscentrum, waar ze intensief werden voorbereid op hun nieuwe missie. Van maandag tot en met woensdag volgden zij een taalcursus bij STE in Eindhoven om de Nederlandse taal beter onder de knie te krijgen.
Daarnaast maakten zij van woensdag tot en met zondag kennis met het parochieleven. Elke priester kreeg de kans om mee te draaien in een parochie, onder begeleiding van een pastoor. Zo brachten zij tijd door in de parochies van Tilburg, Loon op Zand, Oirschot, Gemert en Dreumel.
Een bijzondere vermelding verdient Paul, die nog twee maanden langer bij ons zal blijven. Na de zomer hopen we hem terug te verwelkomen in ons bisdom, waar hij voor langere tijd zal bijdragen aan ons pastorale werk.
We bidden voor deze toekomstige priesters en hun roeping. Moge de Heer hen zegenen en leiden in hun missie om het Evangelie te verkondigen en te dienen in de liefde van Christus.